Nożyce do prętów i blachy

Ręczne nożyce do metalu podzielić można na nożyce do cięcia blachy oraz prętów. Dostępne w asortymencie naszego sklepu produkty różnią się od siebie zarówno budową, jak i zastosowaniem oraz ceną. Jako że wytwarzane są one z najwyższej jakości materiałów, zaopatrując się w nie, otrzymują Państwo pewność, że posłużą one przez długi czas i będą w pełni niezawodne, w znaczący sposób ułatwiając codzienne prace. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z dostępną ofertą!

Jest 29 produktów.

Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów

Nożyce do blachy

Nożyce do blachy dzielimy na uniwersalne oraz kształtowe. Cechą charakterystyczną pierwszych z nich jest ograniczona precyzja - wykorzystać można je między innymi podczas cięcia blachy na wprost. Z kolei modele kształtowe przeznaczone są do wycinania z ich pomocą nieco bardziej skomplikowanych form, wymagających precyzji. Kolejny podział obejmuje rozróżnienie na dwa typy nożyc dźwigniowych do blachy: jedno- oraz dwudźwigniowych. Pierwsze z nich, pod kątem budowy zbliżone są nieco do klasycznych nożyczek biurowych. Nożyce dwudźwigniowe wyposażone są z kolei w przegub, na którym umieszczone są obie ich części. Ma to na celu zwiększyć siłę nacisku, jaką ostrza wywierają na dany materiał. Taki produkt doskonale sprawdza się podczas cięcia twardej blachy. Nożyce do blachy podzielić można również na lewe i prawe - różnica między nimi polega na umieszczonej półce, mającej na celu zwiększenie stabilności ciętej blachy po wybranej stronie ostrza, co przyczynia się do wzrostu precyzji cięcia. Do grupy tej zaliczają się także szczypce do blachy.

Nożyce Proline do cięcia blachy

Nożyce do prętów

Cechą charakterystyczną tego typu nożyc jest wykorzystywanie mechanizmu przekładni dźwigniowej. Składają się one z dwóch, w pełni niezależnych przegubów umożliwiających wzrost działającej na pręt siły, w stosunku do tej, jaka przykładana jest do rękojeści. Idealne nożyce tego typu posiadają długą, sztywną, profilowaną rękojeść, a ich ostrze znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie przegubu. Szczególną uwagę warto zwrócić także na parametr, jakim jest odporność zmęczeniowa.