Noże i ostrza

Nóż uniwersalny to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie. To produkt, który posiada cały szereg zastosowań. Doskonale sprawdza się on do cięcia płyt kartonowo-gipsowych, tapet, tkanin, materiałów izolacyjnych, wykładzin dywanowych czy folii malarskiej. Tego typu rozwiązanie, z powodzeniem wykorzystać można także do usuwania izolacji w izolacjach elektrycznych. Bogaty wybór tego typu narzędzi (w tym również w praktycznych zestawach) od renomowanych producentów takich, jak chociażby Fiskars, znaleźć można w ofercie naszego sklepu internetowego Fiber Center.

Jest 130 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 130 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 130 elementów

Noże łamane

Cechą charakterystyczną tego typu noży technicznych jest wysuwane ostrze. Często określa się je również mianem noży do tapet, nożyków do papieru czy noży tapicerskich, introligatorskich lub segmentowych. Produkt ten z powodzeniem wykorzystać można do cięcia tapet, kartonu, folii czy tektury, a jego wersję wzmocnioną - również do plastiku czy tkaniny. Sprawdzi się on zarówno w warsztacie, jak i w samochodzie czy gospodarstwie domowym. Klinga takiego narzędzia wysuwa się z obudowy i składa się z kilku segmentów. Nożyki do tapet posiadać mogą metalowe lub plastikowe prowadnice. Szerokość ich ostrza waha się przeważnie od około 10 do około 25 milimetrów. Najbardziej praktyczne są modele wyposażone w automatyczną blokadę ostrza.

Aluminiowy nóż FatMax XL

Noże trapezowe

Tego typu noże uniwersalne, jak sama nazwa wskazuje, posiadają klingę przybierającą kształt trapezu. Produkt ten wykorzystać można do cięcia kartonu, gumy, tapet, płyt kartonowo gipsowych czy linoleum. Jego ostrze może być wysuwane za pośrednictwem suwaka, pokrętła lub przycisku. Do produkcji obudowy narzędzia wykorzystuje się plastik, stal oraz aluminium. Najbardziej praktyczne są noże składane oraz wyposażone w system szybkiego składania ostrza. Warto, by ich rękojeść pokryta była silikonem, co skutecznie uchroni przed wysuwaniem się nożyka z dłoni w czasie wykonywanych prac. Szukając narzędzi wysokiej jakości, które posłużą nam przez długi czas, warto zapoznać się z nożami Fiskars.