Skarpety

Skarpety robocze choć często lekceważone bądź nawet niekojarzone w ogóle z odzieżą roboczą, są niezwykle ważnym ich elementem. Przepocone oraz przegrzane stopy, oprócz nieprzyjemnego zapachu, przyczyniają się również do kłopotliwych do wyleczenia dolegliwości zdrowotnych, takich jak zakażenia grzybicze, jak również zaburzenia krążenia krwi oraz opuchlizna stawów czy tkanek miękkich. Warto zatem wydać kilkanaście złotych, aby zminimalizować możliwość wystąpienia tych niekomfortowych, trudnych do leczenia dolegliwości.

Jest 15 produktów.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

Materiały wykonania skarpet roboczych

Właściwy dobór tego elementu ubrania roboczego nie tylko gwarantuje komfort dla stóp podczas pracy, ale również chroni zdrowie pracownika wystawione na niekorzystne warunki podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wpływ skarpet roboczych na kondycję zdrowotną pracownika jest wręcz nieoceniony. Nowoczesne skarpety dla pracowników często wykonywane są z materiałów naturalnych, czyli z bawełny, wełny, włókna bambusowego oraz syntetycznych polipropylenu, poliamidu czy poliestru. W celu podniesienia parametrów użytkowych skarpety robocze wzbogacane zostają także elastanem lub elastodienem.

Ocieplane skarpety BHP

Szeroki wybór odpowiednich skarpet roboczych na zimę

Na sezon zimowy stosuje się najczęściej ciepłe skarpety, które są akrylowe oraz oddychające. Dodatkowo wyposażone zostały w różne strefy, zależnie od spełnianych przez nie funkcji. Na przykład na piętach i palcach stóp występują dodatkowe obszycia podnoszące odporność na przetarcie, a część grzbietowa, w celu wentylacji i odprowadzenia ciepła i wilgoci, posiada luźniejszy ścieg lub siateczkową strukturę. W naszym sklepie internetowym dostępne są skarpety zarówno w wariantach wysokich, jak i tych niskich, do wyboru zależnie od preferencji użytkownika. Niektóre z nich zakończone zostały ściągaczem, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu stopy.