Rękawice ochronne

Rękawice mogą służyć nam zarówno w codziennych zajęciach w domu, jak i w pracy zawodowej na danym stanowisku, gdzie wyposażenie w nie pracownika wymagane jest przez przepisy prawne. Te ostatnie będą określane mianem rękawic ochronnych. Ogromny wybór tego typu produktów BHP na rynku sprawia, że należy dobrze rozważyć, jakie właściwości powinny posiadać nasze. Oferowane przez nasz sklep z artykułami BHP rękawice po właściwym doborze umożliwiają bezpieczną i higieniczną pracę na wszelkich stanowiskach pracy.

Jest 146 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 146 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 146 elementów

Czym różnią się od siebie rękawice ochronne?

Rękawice BHP różnią między sobą przede wszystkim materiałami wykonania. Należy tu wymienić chociażby: bawełnę, nylon, poliester, winyl czy nitryl. W zależności od doboru materiału wykonania zapewniają ochronę przed innymi szkodzącymi pracownikowi czynnikami. Rękawice robocze można podzielić na trzy kategorie produktów: stosowane w warunkach niskiego ryzyka, w warunkach średniego ryzyka oraz w warunkach ryzyka poważnego lub trwałego uszkodzenia dłoni.

Czerwone rękawice do pracy

Kategorie rękawic ochronnych

Do pierwszej kategorii tych produktów należą rękawice stosowane w warunkach niskiego ryzyka. Zabezpieczają powierzchnię skóry, czyli naskórek, przed ewentualnymi uszkodzeniami, na przykład przed działaniem temperatury nieprzekraczającej 50°C oraz chronią przed środkami chemicznymi o słabym oraz łatwo odwracalnym działaniu.

Druga z kategorii to rękawice dedykowane na stanowiskach pracy o średnim stopniu zagrożenia. Są to produkty przeznaczone głównie do ogólnego użytku, mające wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz chroniące ręce przed skrajnymi temperaturami wysokimi i niskimi. Wyroby te muszą być obligatoryjnie oznakowane piktogramem pokazującym ich funkcje chroniące oraz akredytowane.

Kategoria trzecia to rękawice chroniące w sytuacjach wystąpienia poważnego lub trwałego uszkodzenia dłoni wskutek wysokiego napięcia oraz podczas prac z agresywnymi substancjami chemicznymi, gdzie wskazane jest wyłącznie stosowania rękawic roboczych z trzeciej kategorii. Są one bezwzględnie testowane, certyfikowane i zatwierdzane. Do tej grupy należeć będą rękawice nitrylowe, chemioodporne oraz  spawalnicze.