Kątowniki stolarskie

Kątowniki stolarskie są niezbędnymi i niezastąpionymi narzędziami w warsztacie każdego profesjonalnego stolarza, choć swoje zastosowanie znajdują również podczas amatorskich prac wymagających precyzji. Jest to narzędzie wykorzystywane przede wszystkim na samym początku projektu. Podczas składania własnych mebli lub innych stolarskich prac niezbędna jest możliwość dokładnego wyznaczenia kąta prostego, linii równoległych, bądź znalezienia środka okręgu. Kątowniki mogą służyć również jako pomocnicze narzędzia, zastępując ekierkę lub linijkę.

Jest 11 produktów.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kątownika stolarskiego?

Kątowniki stolarskie dostępne w naszej ofercie są wykonane z różnych materiałów. Do ich produkcji wykorzystano między innymi aluminium i stal. Niektóre z nich wyposażono nie tylko w podziałkę metryczną, ale również calową. Przy wielu produktach można znaleźć rysiki, które są przydatnym dodatkiem do kątowników, umożliwiającym pracę z jeszcze większą dokładnością. Część narzędzi może dodatkowo posłużyć jako linijki, ekierki, przyrżnie kątowe, urządzenia do pomiaru wysokości, głębokości, a nawet jako poziomnice. Warto sprawdzić czy produkt, który nas interesuje, posiada wskazania widoczne po obydwóch stronach, dzięki czemu zyskamy większą swobodę oraz wygodę. Aby kątownik mógł bez trudu pełnić funkcję poziomnicy, powinien być wyposażony również w libelkę.

Czym różnią się kątowniki stolarskie?

W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju kątowniki, dlatego warto się z nimi zapoznać przed zakupem. Kątownik nastawny służy do mierzenia w wielu różnych pozycjach. Nierzadko wyposażony jest w poziomnicę lub rysik, przez co kątownik ten może zostać wykorzystany również jako cyrkiel. Kątownik uniwersalny jest narzędziem wykorzystywanym przy bardzo wielu czynnościach, ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Poza standardowymi funkcjami kątownika może służyć także jako poziomnica i urządzenie do pomiarów wysokości oraz głębokości. Kątowniki z podziałką należą do najprostszych. Służą do wyznaczania kąta prostego oraz mogą bez trudu zastąpić linijkę czy ekierkę.