Kleje stolarskie

Łączenie drewnianych elementów za pomocą kleju stolarskiego jest o wiele łatwiejsze niż wiercenie oraz stosowanie kołków, czy też wkrętów. Metoda ta jest nie tylko bardzo odporna i wizualnie ciekawsza - trzeba również przyznać, że jest to proces szybki i stosunkowo tani. Chcąc skleić ze sobą drewniane elementy musimy zastanowić się, jaki klej stolarski powinniśmy zakupić. W naszym asortymencie znajdują się kleje uniwersalne, kleje termotopliwe oraz kleje do drewna i materiałów drewnopodobnych.

Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Podstawowe różnice

Klej termotopliwy najlepiej sprawdza się w gospodarstwie domowym. Aktywuje się pod wpływem podwyższonej temperatury, topi się, zmienia swój stan ze stałego na płynny i wtedy nadaje się do użytku. Klej termotopliwy produkowany jest na bazie syntetycznych polimerów. Nie zawiera żadnych składników lotnych, ani nawet wody. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Klej uniwersalny jest produktem który stosuje się do łączenia plastiku, ceramiki, metali w stykach, które nie wymagają wytrzymałości. Czas wiązania wynosi około 5 minut. Klej do drewna i materiałów drewnopodobnych, jak sama nazwa wskazuje, służy do klejenia elementów drewnianych. Sprawdzi się świetnie, jeśli chcemy połączyć drewno z metalami, bądź laminatami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Efekt, jaki uzyskamy po połączeniu elementów zależny jest poniekąd od kleju, którego użyjemy. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy elementy które chcemy skleić wymagają bardzo wytrzymałego łączenia. Jeśli nie - wystarczy że użyjemy uniwersalnego kleju. Jeśli tak - musimy zastanowić się nad klejem termotopliwym czy klejem do drewna. Jeśli chcemy skleić z jakimś elementem materiały drewnopochodne, laminaty lub drewno z metalami, w tej roli idealnie sprawdzi się klej do drewna i materiałów drewnopodobnych. Duże znaczenie ma również kolor sklejanych przez nas elementów, ponieważ na jego podstawie możemy dobrać klej stolarski w taki sposób, by wszystko prezentowało się spójnie i elegancko. W naszej ofercie znajdziesz wybór czerwonych, niebieskich i zielonych klejów termotopliwych!