Młotki ciesielskie

W naszym asortymencie znaleźć można młotki ciesielskie oraz młotki stolarskie popularnych marek, takich jak Proline czy Mega. Młotki powinny być każdorazowo dobierane do czynności, które będą przy ich użyciu wykonywane. Młoty z prostym pazurem są wykorzystywane przez profesjonalistów do zadań związanych np. z usuwaniem wykładzin, czy demontażem paneli podłogowych. Z kolei młotki wyposażone w pazur zakrzywiony będą świetnym narzędziem do podważania wbitych wcześniej gwoździ. Ułatwią trudną i mozolną pracę na przykład ze starszymi meblami, w których gwoździe często zdążyły zardzewieć i osiąść bardzo mocno.

Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Czym różnią się młotki ciesielskie od młotków stolarskich?

Młotki stolarskie służą przede wszystkim do wbijania gwoździ. Ich mała główka sprawia, że możemy wykonywać tę czynność z większą precyzją, niż w przypadku młotków ciesielskich. Często są też wyposażone w nacięcie w bryle młotka, służące nam do podważania i wyrywania gwoździ. Posiadają zazwyczaj cieńszą rurkę, która łączy uchwyt oraz główkę młotka (trzon). Dzięki temu narzędzie jest doskonale wyważone i pozwala na wbijanie gwoździ z dużą siłą.

Profesjonalne młotki ciesielskie służą do wielu różnych czynności. Są wykorzystywane przede wszystkim do demontażu rozmaitych elementów. Są one bardzo często wyposażone w magnes, który umieszczony jest w płaskiej części trzonu. Wielu producentów stosuje ten rodzaj dodatku, ponieważ znacznie ułatwia to wbijanie gwoździ i minimalizuje ryzyko skaleczenia się. Dzięki temu praca z tym narzędziem jest prostsza, szybsza i przede wszystkim bezpieczniejsza. Młotki ciesielskie mają grubsze połączenie główki z uchwytem przez co charakteryzują się innym wyważeniem oraz mniejszą siłą podczas wbijania gwoździ.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zanim przejdziemy do zakupu młotka, warto zastanowić się, do czego będzie nam służył. Konkretne przeznaczenie danego modelu młotka jest zależne to od ich kształtu, wagi, średnicy główki, rodzaju materiału, oraz dodatkowych elementów, takich jak magnes czy antywibracyjny trzonek. Jeżeli młotek będzie nam potrzebny tylko do wbijania gwoździ oraz okazyjnego ich wyrywania, najlepszym wyborem będzie młotek stolarski. Gdy jednak poza tymi czynnościami chcemy mieć możliwość podważania różnych materiałów, demontowania podłóg czy elementów mebli, to powinniśmy wybrać młotek ciesielski z pazurem prostym, który jest doskonałym narzędziem do tego typu zadań.