Maski spawalnicze

Niezbędnym elementem wyposażenia osoby wykonującej prace związane z obróbką różnych metali jest maska spawalnicza. Chcąc dokonać prawidłowego wyboru tego produkt, należy przyjrzeć się poszczególnym jej parametrom. Są to kwestie związane z poziomem ochrony świetlnej, liczbą czujników łuku elektrycznego, wielkością pola widzenia czy czasem opóźnienia i czasem załączenia. Warto postawić na sprawdzony produkt wysokiej jakości, który zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków na danym stanowisku pracy, zgodnie z zasadami BHP.

Jest 28 produktów.

Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów

Co warto wziąć pod uwagę wybierając przyłbicę spawalniczą?

Na rynku do wyboru mamy dwa główne rodzaje przyłbic - pasywne oraz automatyczne. W przypadku pierwszych spawacz samodzielnie decyduje, jakiego rodzaju filtr jest mu potrzebny i dokonuje jego montażu. Jest to rozwiązanie niedrogie, lecz także niepozbawione wad. Mianowicie tuż po wygaszeniu łuku mamy do czynienia z subiektywnym wrażeniem ciemności i związanym z tym dyskomfortem. Natomiast łuk jaśniejszy czy niestabilny może się przyczyniać do bólu oczu. Przy spawaniu w otulinie czy z zastosowaniem migomatu takie akcesorium niekiedy okazuje się w zupełności wystarczające.

Automatyczne okulary spawalnicze

Jeśli chodzi natomiast o automatyczne okulary spawalnicze, automatyka jest tutaj sterowana przez czujniki optyczne i elektromagnetyczne. Zapalenie się łuku aktywuje czujnik optyczny przesyłający sygnał do ekranu. Ekran ciekłokrystaliczny ustawia się w stosownym położeniu, w zależności od siły wykrytego łuku. Po wygaszeniu czy spadku intensywności łuku czujniki umożliwiają rozjaśnienie obrazu. Czujniki elektromagnetyczne reagują na zmianę przebiegu linii pola, a nie bezpośrednio na łuk. Ten rodzaj okularów spawalniczych stosuje się jednak wyłącznie w najbardziej zaawansowanych modelach. Wybierając przyłbicę samościemniającą, pod uwagę należy wziąć takie parametry, jak czas reakcji, szybkość rozjaśniania, klasę optyczną oraz liczbę czujników - najlepiej, aby było ich minimum 2.