Gogle ochronne

Twarz jest częścią ciała wymagającą szczególnej ochrony podczas wykonywania pracy w wielu zawodach. Dotyczy to zwłaszcza pracowników, którzy mają do czynienia z różnego rodzaju odpryskami, pyłami czy silnym, szkodliwym dla oka światłem. Do tej grupy należą między innymi osoby zajmujące się spawalnictwem. Stosowane przez nich gogle ochronne powinny zabezpieczać zarówno przed urazami mechanicznymi, jak i promieniowaniem czy odpryskami generowanymi przez spawane metale.

Jest 13 produktów.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

Gogle do spawania

Na rynku można spotkać różnego rodzaju gogle do spawania gazowego, które w zależności od modelu charakteryzują się mniejszą lub większą odpornością na działanie szkodliwych czynników. Spawanie jest wyjątkową formą oddziaływania na tworzywa, które generuje szkodliwe dla oczu promieniowanie optyczne, odpryski metalu, a także dymy spawalnicze. W związku z tym konieczność specjalistycznej ochrony oczu przy pomocy odpowiednio dobranych gogli do spawania stanowi bezwzględny wymóg BHP. Alternatywę dla gogli stanowić mogą przyłbice, które gwarantują ochronę całej twarzy pracownika. Stanowią one najbardziej zaawansowany wariant ochrony pracownika w czasie spawania. Mogą posiadać filtr pojedynczy, podwójny lub automatyczny, który samoistnie dostosowuje się do stopnia promieniowania, jaki jest wydzielany w czasie spawania.

Gogle przeciwodpryskowe

Gogle przeciwodpryskowe mogą występować w wersji z uchylnymi ramkami, które posiadają dodatkowe filtry, oraz w wersji bez ramek, gdzie filtry znajdują się bezpośrednio w oprawie. Bezbarwna szybka poliwęglanowa z powłoką ochronną zapewnia, że gogle te nie zaparowują oraz są odporne na zarysowania. To produkt doskonale dopasowany, oferujący wentylację pośrednią. Z kolei produktem najmniej zabudowanym są okulary, które mogą posiadać osłonę boczną, a ich szkła - filtry ochronne. Niemniej jednak wybierając gogle ochronne, kierować należy się głównie wymaganiami, jakie przepisy BHP stawiają w przypadku danego stanowiska pracy. Nie bez znaczenia są również normy spełniane przez określone modele.