Czapki, chusty ochronne

Czapki ochronne dla pracowników służą do zabezpieczenia głowy przed zabrudzeniem oraz lekkimi otarciami czy niebezpiecznymi opiłkami. Chronią również przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, promienie UV oraz niekorzystna temperatura. Czapki robocze dostępne są w wersji na sezon wiosenno-letni oraz na sezon jesienno-zimowy. Różnorodność fasonów, materiałów, kolorystyki oraz zastosowania czapek pozwala na dobranie spełniającego oczekiwania modelu, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jest 23 produktów.

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów

W jaki sposób zadbać o głowę pracownika?

W sklepach można spotkać rozmaite akcesoria mające na celu skuteczne zabezpieczyć głowę pracownika. Kaski przemysłowe, do produkcji których stosuje się trwałe, odporne na uszkodzenia materiały skutecznie amortyzuje uderzenia i minimalizujące ryzyko ewentualnych urazów. Jednak inną grupę produktów, stosowaną w warunkach pracy o małym ryzyko uszkodzenia głowy, stanowią czapki robocze. Wybierając odpowiedni model czapki, należy wziąć pod uwagę między innymi warunki pracy. W sezonie letnim najlepiej sprawdzą się czapki z daszkiem, których specyficzna konstrukcja sprawia, że zabezpieczają one zarówno głowę, jak i wzrok pracownika przed promieniowaniem UV.  Z kolei jesienią i zimą - czapki ocieplane, na przykład z polarem.

Jaskrawa czapka akrylowa

Modele czapek roboczych

Szukając czapek ochronnych, dobrze jest zainwestować w modele wykonane z bawełny. Jest to bowiem tkanina miła w dotyku, wygodna w noszeniu oraz przewiewna. Na lato zaopatrzyć się można także w nakrycia głowy wyposażone w praktyczne otwory wentylacyjne gwarantujące swobodny przepływ powietrza i ograniczające nadmierne pocenie się skóry głowy. Najbardziej praktyczne są modele z szerokim, lecz nie ograniczającym widoczności daszkiem. Wybierając taką czapkę należy zwrócić uwagę, czy posiada ona możliwość regulacji, na przykład w postaci metalowego klipsa. Taki element gwarantuje dokładne dopasowanie do obwodu głowy pracownika i zapobiegnie zsuwaniu się w czasie pracy. Na sezon jesienno-zimowy zaopatrzyć się można z kolei w model z nausznikami, który skutecznie zabezpieczy głowę przed chłodem.