Ochrona słuchu

Panujący w środowisku pracy nadmierny poziom hałasu jest uznawany za najpopularniejszy czynnik negatywnie wpływający na samopoczucie oraz zdrowie pracowników. Na skutek długotrwałej ekspozycji na hałas może dojść nawet do trwałego uszkodzenia słuchu. Głównymi jego źródłami jest głośna praca różnego rodzaju maszyn oraz urządzeń. Ochrona uszu jest zatem jedną z kluczowych zasad obowiązujących osoby zatrudnione na budowie czy pracujące w przemyśle. Każdy pracodawca jest zobowiązany wyposażyć swoich pracowników w odpowiedni sprzęt.

Jest 71 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 71 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 71 elementów

Ochronniki słuchu i nauszniki ochronne

Ochronniki słuchu to narzędzie niezbędne w miejscach pracy, w których panuje hałas mieszczący się w granicach normy. Liczba decybeli nie jest tutaj mocno uciążliwa dla uszu, a ochronniki wykorzystuje się w celu zagwarantowania komfortu pracy i zabezpieczenia narządu słuchu. Są bardzo lekkie i świetnie przystosowane do prac przy budowie infrastruktury wodnej czy lądowej, gdzie wymagane jest obsługiwanie maszyn o małym oraz średnim stopniu wydobywania hałasu.

Natomiast nauszniki ochronne wykorzystywane są do pracy przy maszynach ciężkich o wysokim stężeniu decybeli. Mają one za zadanie redukować dźwięki impulsywne, umożliwiając jednocześnie swobodną komunikację z osobami z najbliższego otoczenia. Produkt ten jest przeznaczony dla pracowników narażonych na uszkodzenia słuchu, którzy pracują w głośnych pomieszczeniach albo w pobliżu maszyn na terenie otwartym.

Ochronniki słuchu na pałąku

Inne akcesoria stosowane do ochrony słuchu

Zatyczki do uszu stosować należy w przypadku lekkiej nadwrażliwości dźwięku w otoczeniu. Wykorzystuje się je zarówno na budowie, jak i w miejscach pracy, gdzie mamy do czynienia z umiarkowanym narażeniem słuchu. Do ich produkcji najczęściej stosuje się miękką piankę poliuretanową. Inne produkty, które sprawdzają się w otoczeniu o niezbyt dużym natężeniu hałasu to słuchawki ochronne czy stopery do uszu i korki do uszu.

Należy pamiętać, że według przepisów każdy pracodawca jest zobowiązany wyposażyć swoich pracowników wykonujących obowiązki zawodowe w środowisku o nadmiernym poziomie hałasu w artykulu BHP chroniące słuch.