Kombinezony robocze

Prace remontowo-budowlane, wykonywane w warsztacie mechanicznym czy na halach fabrycznych wymagają odpowiedniego stroju, który stanowi skuteczną ochronę przed różnego rodzaju zabrudzeniami, a często także zagrożeniami, gwarantując jednocześnie należyty komfort pracy. Odzież robocza, by być funkcjonalna i wygodna, powinna zostać wykonana z trwałych materiałów i nie krępować ruchów. Idealnie sprawdzają się w tym celu kombinezony robocze, w które zaopatrzyć się można w specjalistycznych sklepach BHP.

Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Odzież robocza versus odzież ochronna

Ubiory specjalistyczne, regulowane przepisami, podzielone są według czynników, przed którymi chroni dane ubranie, posiadanej certyfikacji, możliwości dopasowania estetycznego do warunków pracy oraz stosunku noszenia do odzieży własnej. Odzież robocza ma za zadanie chronić przed zabrudzeniami, natomiast odzież ochronna cechuje się skutecznością w zabezpieczaniu pracownika przed substancjami szkodliwymi dla jego zdrowia, a nawet i życia. W przypadku ubrań pierwszego typu certyfikacja nie jest co do zasady wymagana. Drugie charakteryzują się natomiast niezbędną certyfikacją pod kątem skuteczności eliminacji danego zagrożenia. Odzież robocza najczęściej zastępuje odzież własną, a ochronną zakłada się na nią w celu jej ochrony.

Kombinezon dla pracownika

Czym się kierować, wybierając kombinezon roboczy?

Ważną kwestią jest tutaj starannie dobrany materiał wykonania. Powinien być on zarówno wytrzymały i trwały, jak i lekki oraz miękki, tak, aby zapewniał swobodę ruchów. Doskonale do tego celu sprawdza się odzież wykonana z bawełny o wysokiej gramaturze z domieszką mocnego poliestru. Tego typu kombinezony cechować będą się doskonałą odpornością na rozerwania, przetarcia oraz przebicia, mogące się zdarzyć na stanowisku pracy. Kupując je możemy mieć pewność, że posłużą nam przez długi czas. Warto także, aby posiadały one dodatkowe wzmocnienia, na przykład na kolanach i łokciach, które zniwelują ryzyko przetarcia lub rozdarcia odzieży. Taki kombinezon wyposażony powinien być również w dużą liczbę pojemnych kieszeni.