Kamizelki robocze

Kamizelka robocza to jeden z elementów odzieży ochronnej, który zgodnie z zasadami BHP pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom. Kamizelki odblaskowe to niezbędne wyposażenie osób zatrudnionych na placu budowy czy w pasie drogowym. Jednak spełnia ona swoje funkcje również w trakcie czynności pozazawodowych - przyda się na przykład osobom regularnie poruszającym się po zmroku kierowcom, rowerzystom i pieszym, aby móc zwiększyć swoją widoczność podczas przebywania na ruchliwej drodze.

Jest 11 produktów.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Czym powinna charakteryzować się taka kamizelka?

Nieodłącznym elementem każdej kamizelki jest duża liczba kieszeni, dzięki czemu stanowi ona wyjątkowo wygodną alternatywę dla torby z narzędziami. Dotyczy to w szczególności osób pracujących na wysokościach. Taka kamizelka może się okazać pomocna wówczas, gdy do większości wykonywanych każdego dnia zadań używamy tych samych narzędzi, które można schować do kieszeni i mieć zawsze w zasięgu ręki. Z powodzeniem przechowywać możemy w niej także śrubki czy wkręty. Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, że do produkcji tego typu odzieży stosuje się materiały odporne na negatywne oddziaływanie czynników mechanicznych, co stanowi dodatkową warstwę ochronną dla pracownika.

Szara, robocza kamizelka

Szczególnie funkcjonalny rodzaj kamizelek roboczych

Najbardziej praktyczna jest odzież odblaskowa, która zagwarantuje jej użytkownikowi dobrą widoczność, a co za tym idzie - bezpieczeństwo. Wybierając kamizelkę ostrzegawczą, szczególną uwagę należy zwrócić na wysoką jakość zamków, wzmocnień oraz szwów. Jedynie wówczas będziemy mogli mieć pewność, że tego typu produkt posłuży nam przez długi czas. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, iż modele wykonane z bawełny są lekkie i oddychające, jednak nie cechują się odpornością na wilgoć. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie także zakup kamizelki z domieszką sztucznych włókien. Najbardziej praktyczne są te, które wyposażone zostały w kieszenie o regulowanej wielkości i zapinane na praktyczne rzepy. Nie bez znaczenia jest także rozmiar takiej kamizelki - jedynie odpowiednio dopasowana nie będzie krępowała ruchów.