Kurtki robocze

Kurtka robocza to typ odzieży, którego zadaniem jest ochrona przed warunkami danego środowiska pracy oraz działaniem czynników atmosferycznych - opadów czy promieniowania UV. Tego typu odzież powinna skutecznie zabezpieczać pracownika przed chemikaliami, iskrami, deszczem oraz niskimi temperaturami, jednocześnie gwarantując mu należyty komfort pracy. Wybierając kurtkę BHP, pod uwagę należy wziąć takie kwestie, jak materiał, z którego została wykonana, krój, liczba kieszeni oraz to, czy zapewnia ona ochronę przeciwogniową, przeciwdeszczową i przeciwchemiczną.

Jest 46 produktów.

Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów
Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów

Z jakich materiałów produkuje się ocieplane kurtki robocze?

Kurtka odblaskowa

Parametry materiałów kurtek muszą być dopasowane do danego miejsca pracy oraz spełniać wymogi określone przepisami bezpieczeństwa pracy. Przykładowo, w hutach szkła czy cementowniach obowiązują normy, zgodnie z którymi odzież robocza powinna skutecznie chronić ciało pracownika przed brudem oraz pyłami. Na rynku spotkać można się między innymi z modelami wykonanymi z tworzyw sztucznych, które idealnie sprawdzą się podczas pracy na świeżym powietrzu. To kurtki wodoodporne, do produkcji których stosuje się gumę, ortalion lub tworzywo PCV. Osoby szukające kurtki wiatroszczelnej powinny się zaopatrzyć w model typu softshell, który dodatkowo zapewni skuteczną ochronę przed deszczem. To tkanina wygodna w noszeniu, lekka i dobrze oddychająca.

Pracowniczy softshell

Pozostałe kurtki robocze adekwatne do zastanych warunków pogodowych

Trzecią propozycją będzie odzież zimowa robocza w postaci kurtek polarowych. Jako że jest to materiał ciepły, doskonale sprawdzi się on w roli jednej z warstw odzieży dla osób pracujących w niskich temperaturach. Istotną kwestią jest także gramatura tkaniny, z której została wykonana kurtka zimowa robocza. Im jest ona wyższa, tym odzież lepiej sprawdzi się w pracy na zewnątrz oraz w niskich temperaturach. Modele o niskiej gramaturze to z kolei dobre rozwiązanie na cieplejsze miesiące roku oraz lżejsze prace prowadzone wewnątrz budynku.