Spodnie robocze

Spodnie robocze to szczególny element  odzieży BHP, który jest w stanie skutecznie zabezpieczyć ciało pracownika podczas wykonywania obowiązków zawodowych przed uszkodzeniami oraz szkodliwym działaniem niekorzystnych czynników, takich jak rozmaite związki chemiczne czy niskie bądź wysokie temperatury. Wybierając takie spodnie, należy wziąć pod uwagę między innymi specyfikę wykonywanego zawodu oraz odgórne zalecenia i przepisy odnoszące się do bezpieczeństwa i higieny pracy na danym stanowisku.

Jest 69 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 69 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 69 elementów

Czym powinny charakteryzować się spodnie BHP jako część odzieży ochronnej?

Odzież BHP powinna być wykonana przede wszystkim z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia, zapobiegających rozerwaniu czy przecięciu przy pomocy wykorzystywanych w codziennej pracy narzędzi. Jednocześnie spodnie robocze do pasa muszą być wykonane z przewiewnych, wygodnych w noszeniu tkanin. Tego typu odzież powinna dobrze przylegać do ciała tak, by nie zsuwała się w czasie wykonywania zadań. Równocześnie spodnie ogrodniczki nie mogą ograniczać ruchów. Na rynku dostępne są rozmaite ich rodzaje. Wybierając je, pod uwagę należy wziąć nie tylko materiał, z którego zostały wykonane, lecz również fason. Dużą popularnością cieszą się spodnie ogrodniczki z szelkami, które dobrze trzymają się na ciele i nie zsuwają w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Szelki umożliwiają swobodne schylanie się i pracę w rozmaitych pozycjach. Dostępne są także spodnie robocze rybaczki sięgające do kostek oraz spodnie ocieplane, które świetnie sprawdzą się między innymi podczas pracy na świeżym powietrzu w chłodniejszych miesiącach w ciągu roku.

Porządne spodnie BHP

Ważne elementy spodni roboczych

Ważnym elementem spodni BHP, obok materiału wykonania oraz ich kroju, jest odpowiednia liczba kieszeni oraz zaczepów. Odgrywają one znaczącą rolę w przypadku wykonywania zawodów wymagających regularnego korzystania z różnego rodzaju narzędzi. Kieszenie mogą być zapinane na zamek błyskawiczny, rzepy bądź napy. Do pracy po zmroku doskonale sprawdzą się natomiast modele wyposażone w odblaskowe elementy.