Strugi

Strug (określany również mianem zdzieraka do drewna) to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie stolarskim, nawet tym prowadzonym przez amatora. Wykorzystać można je na wiele różnych sposobów - doskonale sprawdzi się zarówno podczas wyrównywania drewnianych płaszczyzn, jak i tworzenia wpustów czy wrębów. W asortymencie naszego sklepu internetowego FiberCenter.pl zaopatrzyć można się w szereg wysokiej jakości strug stolarskich od renomowanych producentów. Zapraszamy do zakupów!

Jest 26 produktów.

Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów

Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając strug do drewna?

Dostępne na rynku heble podzielić można na ręczne oraz mechaniczne. Pierwsze z nich będą w zupełności wystarczające podczas mniej wymagających, amatorskich prac. Ich wersja elektryczna jest z kolei droższa, lecz również szybsza, bardziej wydajna i dobrze radzi sobie nawet z najtwardszym drewnem. Ręczne heble do drewna dzieli się na tradycyjne, drewniane, które dobrze sprawdzają się podczas strugania cienkich wiór oraz metalowe. Do zalet drugich z nich zaliczyć można łatwiejsze ustawianie oraz większą odporność na działanie wilgoci. Tego typu narzędzie dopasować należy do zakresu prac, jakie planujemy z jego pomocą wykonywać. Inne sprawdzi się podczas tworzenia elementów ozdobnych, inne - w trakcie prac wykończeniowych. Idealny strug jest niezbyt ciężki, wygodny w trzymaniu i pozwalający na łatwe, w pełni komfortowe prowadzenie. Przy zakupie szczególną uwagę warto zwrócić na stopę - im jest ona szersza - tym lepiej. Dodatkowo, posiadać powinna ona rowek w kształcie litery V, który stanowi gwarancję wysokiej jakości pracy. Warto, aby takie urządzenie wyposażone było także w funkcję regulacji głębokości ostrza.

Strug Stanley

Heble do drewna z naszej oferty

W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można heble zarówno drewniane, jak i metalowe oraz ich wersję elektryczną. Dodatkowo, zaopatrzyć można się tutaj także w wymienne ostrza o różnych wielkościach. Oferujemy strugi renomowanych producentów takich, jak chociażby Stanley.