Piły do drewna

Piły do drewna to niezwykle rozbudowana kategoria produktów, w której znaleźć można kilkadziesiąt różnego rodzaju narzędzi. Doskonale sprawdzą się one zarówno do pracy w zakładach meblowych czy tartakach, jak i do użytku amatorskiego. Na FiberCenter.pl zaopatrzyć mogą się Państwo między innymi w piły płatnice, otwornice, ręczne do drewna czy tarczowe od wiodących producentów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem! Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze piły dopasowanej do odpowiednich potrzeb.

Jest 50 produktów.

Pokazuje 1 - 50 z 50 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 50 elementów

Piły, otwornice i płatnice

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pił są otwornice, których cechą charakterystyczną są zęby (najlepiej hartowane) mające stożkowaty kształt. Doskonale sprawdzają się one do wycinania otworów, tworzenia krzywoliniowych cięć czy prowadzenia prac w trudno dostępnych miejscach. Takie piły stanowią niezbędny element wyposażenia każdej osoby zajmującej się pracami wykończeniowymi. Wybierając tego typu produkt, szczególną uwagę zwrócić należy na poziom sztywności brzeszczotu. Równie chętnie kupowane są piły płatnice, które wykorzystuje się podczas przecinania elementów o dużych gabarytach. Długość brzeszczotu wynosi tutaj co najmniej 30 centymetrów, a jego grubość - do 1 milimetra. Na rynku spotkać można się z 2 głównymi rodzajami tego typu płyt:

  • z drobnym uzębieniem, które służą do cięcia poprzecznego
  • oraz z dużymi zębami, które wykorzystuje się podczas cięcia wzdłużnego.

Przyrżnia z piłą

Pozostałe rodzaje płyt do drewna

W ofercie naszego sklepu znaleźć można także piły włosowe, w które zaopatrzyć powinny się w szczególności te osoby, które potrzebują precyzyjnego narzędzia do tworzenia otworów czy wąskich szczelin. Ich cechami charakterystycznymi są wąski brzeszczot oraz drobne zęby. Nie sposób nie wspomnieć tu także o piłach tarczowych, które różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania, liczbą i budową zębów, kątem natarcia, średnicą tarcz czy poziomem wibracji. Inne modele sprawdzą się w przypadku drewna twardego, inne - miękkiego, a jeszcze inne - mokrego.