Dłuta Stolarskie

Dłuto stolarskie (określane również mianem snycerskiego) to produkt, którego nie może zabraknąć na wyposażeniu żadnego warsztatu. Produkt ten pozwala na obróbkę drewna opierającą się usuwaniu jego nadmiaru z powierzchni. Na rynku spotkać można się z modelami ręcznymi oraz mechanicznymi. Bogaty asortyment wysokiej jakości dłut snycerskich znaleźć można w asortymencie naszego sklepu internetowego FiberCenter.pl. Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze produktu dopasowanego do Państwa indywidualnych potrzeb.

Jest 19 produktów.

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów

Rodzaje dłut

Najprostszym rodzajem dłut są modele płaskie, których główną cechą charakterystyczną jest ścięta krawędź przednia. Kąt natarcia w większości produktów tego typu wynosi około 30 stopni. Takie produkty wykorzystuje się do pracy z dużymi powierzchniami oraz wykańczania detali. W sklepach spotkać można się także z dłutami półokrągłymi, które kształtem są zbliżone do litery C. Tego typu wyroby doskonale sprawdzają się przy wykańczaniu zaokrąglonych powierzchni i prac wymagających dużej dokładności. Dłuta z fazowaniem bocznym to takie, które posiadają nachyloną krawędź przednią oraz części boczne, co pozwala na wykonywanie delikatnych czynności wykończeniowych. Modele typu “żłobak” zbliżone są nieco do półokrągłych z tą różnicą, że krawędź natarcia ulokowana jest tutaj we wnętrzu zakrzywionej powierzchni. Produkty te są stosowane podczas tworzenia wgłębień o podłużnym kształcie. Dłuta gniazdowe posiadają wydłużoną krawędź tnącą i są dosyć wąskie. Wyróżnić można także dłuta do toczenia, których używa się między innymi w czasie tworzenia różnego rodzaju mis.

Dłuta stolarskie DynaGrip

Kluczowe parametry

Kupując zestaw dłut stolarskich, pod uwagę wziąć należy między innymi rękojeść. Do jej produkcji wykorzystuje się zarówno drewno bukowe, jak i grabu czy różnego rodzaju kompozyty. Kolejny ważny parametr to twardość stali. Im parametr ten jest wyższy, tym materiał, z którego zostało wykonane dłuto bardziej kruchy, a co za tym idzie - tępiący się w wolniejszym tempie. Dostępne na rynku dłuta różnić mogą się od siebie także długością ostrza, którą dopasować należy do rodzaju wykonywanych prac.