Spawarki i lutownice

Spawarki i lutownice to produkty, po które chętnie sięgają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. To niezwykle uniwersalne urządzenia, które wykorzystać można podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Ich cechą wspólną jest fakt, że służą one do łączenia ze sobą metalowych elementów z wykorzystaniem dodatkowego spoiwa. Poza nimi, w kategorii tej znaleźć można również szereg praktycznych akcesoriów takich, jak druty spawalnicze czy kalafonie lutownicze. Po więcej szczegółów zapraszamy na FiberCenter.pl!

Jest 70 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 70 elementów
Pokazuje 1 - 50 z 70 elementów

Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając spawarkę?

Kluczowym parametrem każdej spawarki jest amperaż, który dopasować należy do planowanej intensywności prac z jej wykorzystaniem oraz grubości spawanych materiałów. Poza hobbystycznymi urządzeniami, wyróżnić można także te o mocy nie przekraczającej 250A, które doskonale sprawdzą się w przypadku spawania małych, cienkich elementów oraz modele, gdzie jest ona wyższa niż 250A. Te z kolei przeznaczone są do użytku profesjonalnego. Nie bez znaczenia jest także cykl pracy, który wynosić powinien minimum 35%. Jeśli chodzi o zasilanie, do wyboru są tu urządzenia o fazach 230 oraz 400 V. Dostępne na rynku spawarki posiadać mogą wbudowany lub wydzielony podajnik drutu spawalniczego. Niekiedy spotyka się także praktyczne, mobilne urządzenia na kółkach, które w znaczący sposób ułatwiają ich transport.

Migomat Iskravar 230/240V

Rodzaje lutownic

W naszym sklepie zaopatrzyć można się między innymi w lutownice oporowe, które doskonale sprawdzają się podczas łączenia ze sobą elementów elektronicznych. Drugim typem są lutownice gazowe, które nie wymagają podłączania do gniazdka, dlatego najczęściej używane są do prac w terenie. Nie sposób nie wspomnieć tu także o lutownicach transformatorowych, z pomocą których lutuje się wszelkiego rodzaju elementy cechujące się dużą powierzchnią. To urządzenia o dużej mocy i szybkim działaniu. Niekiedy spotkać można się również z lutownicami typu Hot Air, które znajdują zastosowanie podczas lutowania niewielkich elementów.